Tule Ajavaka ateljeesse oma Avinurme niidivaipa kuduma! Pühapäeval, 13. augustil kl 11–16 on Ajavaka ateljee-teljetuba avatud kõikidele huvilistele – tulge meie tegemiste ja vaipadega tutvuma 🙂

Oleme oma teljetuppa üles seadnud kahe Avinurme põrandateki kangad ja iga kudumishuviline saab tulla endale vaipa kuduma – seni kuni lõime jätkub 😉 Põrandatekkidele lisaks on üleval ka linase leivaräti kangas.

Nagu ikka, on meie vaipade eeskujuks Avinurme naiste kootud pärandvaibad.

Ühel teljel on Avinurme kaksikristi motiiviga vaip. Avinurme niidivaibad on enamasti kaunilt värviküllased, aga seekord valisime eeskujuks Teadussaarest/Ulvil pärit Lehte Kuke poolt 1970ndatel kootud kahevärvilise Avinurme kaksikristiga niidivaiba.

Teisel teljel on nn mungavöö ehk meie keeles lille mustriga põrandatekk, mille eeskujuks on samuti 1970ndatel Soldativälja Soo talu Irma Marie Ilvese kootud kaunis roosades toonides tekk.

Proovitükid on valmis kootud ning nüüd saavad kõik, kel soov omale ise üks kaunis Avinurme niidivaip kududa, tulla meie ateljeesse kuduma.

Kudumisaja valimiseks kirjutage meile – avinurme@ajavakk.ee.

Arvestama peaks küll sellega, et niidivaiba kudumine on kaunis rahumeelne töö ja ühe päevaga pikemat vaipa valmis ei saa – aga väiksema teki või ka istumiskatte küll. Ent miks mitte tulla Avinurme mitmeks päevaks 🙂